wtorek, 29 kwietnia 2014

Dziecko na Warsztat - zajawka historyczna:)

Na warsztat historyczny cieszyłam się od początku. Bo to obok działalności plastycznej nasz ulubiony temat działań. Trochę wymuszony koniecznością - bo żyjemy w Ameryce a tu mało uczą o historii Europy a co dopiero Polski. A my historię kochamy jak stoimy, jedni bardzo, bardzo a inni bardzo:).
Tak więc pomysłów na ten warsztat mamy mnóstwo. Dla małych i dużych... Ale... kwiecień to czas był przed i po Paschalny. Pełen innych zajęć. I przedostatni miesiąc w szkole i szykowanie "koszyka" na aukcję w czasie Fiesty i sprzątanie i pieczenie na Wielkanoc i w ogóle... No i warsztat się jeszcze nie odbył. No, nie udało się. Przykro mi bo idea była, że wszyscy razem tego samego dnia i to naprawdę fajne jest. My na pewno warsztat zrobimy. Ale prosimy poczekajcie . Myślę, że warto, bo Łobuzy historycznie lubią. Dużo i ciekawie.
Bo u nas warsztaty-mini są codziennie prawie. Przy obiedzie. Tata M. kwizy robi. Pytania za ? punktów. Kiedy była bitwa pod....? Kto to był....? Co znaczy...? Dlaczego...? Po co....? Dla każdego znajdzie się pytanie na odpowiednim poziomie. A inni korzystają:) A jak miło gdy się coś wie!
Tata M. wyszukuje też w necie (regularnej telewizji nie mamy) filmiki dokumentalne-historyczne-edukacyjne dla Łobuzów. I oglądamy.  Rozmawiamy o książkach, które przeczytali albo o tym czego jednak się w szkole nauczyli. A ostatnio gramy w grę planszową "Kocham Polskę". Polecam!

http://sanctus.com.pl/adm/fckeditor/upload/image/kocham_polske03.jpg
 http://sanctus.com.pl/adm/fckeditor/upload/image/kocham_polske03.jpg
 A tu zobaczcie jak bawiliśmy się historią naszej rodziny:
Projekt Rodzina!
Zaduszki

I zapraszamy na inne fantastyczne blogi, zaglądajcie i inspirujcie się!


9 komentarzy:

 1. Czekamy na warsztat - oj czekamy!!! i doczekamy się:-) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam z niecierpliwością :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Musimy sobie w takim razie tę grę kupić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziewczyny to wzruszające, że czekacie! będzie na pewno ale przeciwności się piętrzą....

  OdpowiedzUsuń
 5. a ja tu już widzę że działacie. nie mniej czekam również!

  OdpowiedzUsuń

Czekam na Twój komentarz:):)