środa, 31 października 2012

Gra Jasiowa, liście i przemyślenia...

Wokoło doroczne halloweenowe szaleństwo. Od miesiąca prawie dzieci w szkole liczą duchy, rysują wydrążone dynie, czytają o strasznych domach i potworach. Okropieństwo. Poza tym, że nie obchodzimy tego święta przeciwni pogańskiej i demonicznej ideologii leżącej u jego podstaw, zadziwia mnie zamiłowanie ludzi wokoło do przebierania się za wilkołaki, zombi, krwawe wiedźmy, kościotrupy itd. Kiedy widzę 6,7,8 latka w takim kostiumie aż mnie ciarki przechodzą...brrrr...
W związku z tym Jasio spędził ostatnio wiele dni w domu, z Maryńką i ze mną. Czytaliśmy, liczyliśmy, zrobiłam Mu logopedyczną prezentację sylabkową do czytania (wykorzystuję na całego pomysł z Urwiskowa, dziękuję), bawiliśmy się liśćmi, i Jasio zrobił sobie "domową grę planszową". Dzisiaj w domu był też Antoś i mieliśmy robić zajęcia do wiersza "Kłótnia rzek" Brzechwy ale całkowicie wsiąkliśmy w KULĘ stronę MKIDZN. Rewelacyjna jest, tyle nowych rzeczy, dawno tam nie byliśmy.
 Gra Jasiowi zajęła dwa dni. Z braku dużej kartki skleiliśmy dwie małe. J. narysował trasę a potem pieczołowicie kolorował "kwadraciki" i w ogóle planszę, której połowa pokryta jest płatkami śniegu a połowa trawą. Stworzył też ludziki i produkuje karty do tej gry. Na końcu chyba przyjdą zasady choć spodziewam się różnych wersji :) :)


Nakleiłam liść na kartkę (trochę go umacniając modge-podge) a J. dorysował stworka. Uroczy, czyż nie?

Ten pomysł ściągnęłam z Art Projects for Kids. Bardzo nam się spodobało. Niektóre liście obrysowaliśmy bezpośrednio, innych kształty "na oko" narysowaliśmy czarnym flamastrem, na akwarelowym papierze. A potem akwarelkowe szaleństwo!

4 komentarze:

 1. Uczy się a owszem :-)
  Tworzycie wspaniałości
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że u Was jesiennie a nie Halloweenowo.
  U nas tez dziś wolne od szkoły ale nauki domowej więcej niż zazwyczaj.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesteście naprawdę kreatywni. Bardzo podobają nam się Wasze zabawy. Pomysły są proste, ale za to ile dają radości i możliwości rozwijania wyobraźni.
  Pozdrawiam
  Gosia
  Ps Z Jasia wyrośnie prawdziwy artysta :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mi się podobają Wasze sposoby na spędzanie czasu
  Dostałaś wyróżnienie Liebster Blog Award zapraszam do zabawy:)

  OdpowiedzUsuń

Czekam na Twój komentarz:):)