czwartek, 9 lutego 2012

Kwiatki z filcu, nowe talenty i coś o Księżniczce Żabce...,

 Pierwszy tydzień lutego w naszej szkole świętowaliśmy jako "Tydzień Szkół Katolickich" Było dużo atrakcji łącznie z wyjściem całej szkoły na basen! We wtorek mieliśmy dzień Uznania dla nauczyciela, takie "Święto Nauczyciela". W tym roku przygotowaliśmy dla Nauczycieli kartki ozdobione kwiatkami z filcu. Płatki kwiatków zszyliśmy w środku, nakleiliśmy na liście (na gorąco oczywiście) a liście przykleiliśmy do kartek (złożone na pół sztywne kartki formatu Legal). W środku, oczywiście, chłopcy wpisali życzenia dla nauczycieli.

Odbył się też Talent Show. Bracia S. pokazywali Magiczne Sztuczki - Lewitacja, M1 zadawał Zgromadzonym śmieszne zagadki biblijne, A M2, M3 i A. przedstawiali skecz z Maszyną Prawdy w roli Niezastąpionej, gromkim śmiechem widowni nagradzanej....
A Marynia, Maniusia, Maryśka, Mariiijjja, Kropeczka, Przecinek, Wasza Wysokość, Mańka, Maryś, moja Maryś... ale nie DZIUBEK bo Dziubek to Jaś :) rośnie nam pięknie. Ma już 24 dni - no dorosła prawie ;) i jak krzyczy (na szczęście nie ciągle :) to osiąga rejestry zdecydowanie wyższe niż Starsi Bracia w tym samym wieku..... 

Otrzymała już tutejsze świadectwo urodzenia - oficjalnie Amerykanką jest w naszym jakże polskim domu, więc Tatuś wieczorami douczający się Jej Ojczystego języka uczy się z Nią :) :)

Ale Księżniczką Żabką Marysia bywa, bo to tak się ładnie komponuje : Żabko, moja Żabko KSIĘŻNICZKO!... Jednakże przy całowaniu postaci nie zmienia :) 
A J. mówi: Ty Mamo też jesteś Żabką, moja Żabko!:)

2 komentarze:

 1. Cudna ta Wasza Rodzinka!

  A nasza Marysia to ostatnio Isia, Iśka, Isiunia.
  A oprócz tego- Marysia, Marynia, Maryjka, Marylutek, Maryśk, Marysiek, Marysiulek, Maniutek :)

  Pozdrawiamy!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Och och och...juz nie moge sie doczekac az sama ucaluje te malenka ksiezniczke Zabke!!!
  Naszczescie to juz tylko 26 dni :D
  ach ach ach zaczynam odliczanie!

  buziaki dla calej paki!

  OdpowiedzUsuń

Czekam na Twój komentarz:):)